Sam Cooper/Union Jack Trial - 23rd May 2021

Results for the Sam Cooper trial can be found Here

Entry List

NumberNameClubMachineClassStart Time
1Julian ColesZona 1MontesaClass G10:01
2Jez DanceSwindonBeta EvoClass G10:02
3Dean BasfordEveshamBeta 300Class G10:03
4Dave Fowler Redditch MCCMontesa Class G10:04
5Scott BrookesRedditchVertigoClass G10:05
6Mike JonesDarwin Vertigo Works Class G10:06
7Dave SmithRedditch MCC250 VertigoClass G10:07
8Mick FlanaganDudleyVertigoClass G10:08
9Joe MooreDudleyRepsol HondaClass G10:09
10Ian SandfordStratford Upon AvonBeta 250Class G10:10
11Alan TaylorOxford IxionBeta 250Class G10:11
12Martyn BraithwaiteStratford MCC Gas Gas 300Class G10:12
13Mick Treagus Bognor RegisGasGas300Class G10:13
14Martin MedcraffRingwood MCCYamaha Majesty 320Class E10:14
15Ray PerkinsSwindon And DistrictHonda 250Class E10:15
16Graham WignallMendip ValeFantic 240Class E10:16
17Paul NormanCumberlandFantic 240Class E10:17
18Gerry Minshall Stratford Upon Avon MCCBultaco 280Class E10:18
19Martyn Stanistreet Mansfield Maun James 197Class E10:19
20David WoodStafford AutoOssaClass E10:20
21Antony CharlesStafford AutoFantic 240Class E10:21
22Colin LeeseSouth Birmingham Chase Ty 190Class E10:22
23Mick Thurman Earlshilton FanticClass E10:23
24Steve AstleyEarlshilton Yam Ty250Class E10:24
25Dan SandersWye Valley A.C.Bultaco 350Class E10:25
26Gary HawkinsStratford MCCMontesa 349Class E10:26
27Daniel Hall Kings Norton Montesa 348Class E10:27
28Ali HaighLeamington Victory James 250Class E10:28
29Dave BarrettWaltham Chase MCCTy Yamaha Class E10:29
30Ian WakefordBognor Regis Fantic 200Class E10:30
31Marcus FaulknerBognor FanticClass E10:31
32Philip Martin Bognor Regis MCCBultaco 250Class E10:32
33Steve HitchcockPathfinders And D.M.C.Honda Class E10:33
34Nick ShieldBassenthwaite & District MCCBSA C15Class D10:34
35Mike IrvingLakes Grass Track Ariel Ht-5Class D10:35
36Christopher PoelStratford MCCBsa BantamClass D10:36
37Neil OsmanThames MCCAjs 410Class D10:37
38Nick James HuxDot WR 250. 2TClass D10:38
39Colin FrayManchester 17DOTClass D10:39
40Tim Blackmore Hillingdon And Uxbridge MCC185 Bantam Class D10:40
41Kevin Ellis Oswestry Bsa Goldstar Class D10:41
42Darren WalkerStafford AutoAjs 410 Class D10:42
43Tom CollettStratford MCCBSA Class D10:43
44Chris GarlickMan 17Bsa B40Class D10:44
45Ian PeberdyNormandy MCCBsa BantamClass D10:45
46Garry ShawYorkshire ClassicBsa Bantam Class D10:46
47Harry LyonsManchester 17Triumph Tiger CubClass D10:47
48Chris Gasgoine Yorkshire ClassicBsa Bantam Class D10:48
49Gary Baker North East London MCC Tiger Cub 199cc Class D10:49
50Steve Thompson Malvern MCCBantam Class D10:50
51Merv PowellWye ValleyMatchless 350 Class D10:51
52Alan MilesSouth BirminghamCheetah 250Class D10:52
53Kevin HallKings NortonDrayton CubClass D10:53
54SHAUN BROWNYorkshire ClassicTriumph3taClass D10:54
55Tom O’ConnellTavernersRoyal Enfield 350Class B10:55
56Andre Webbe Yorkshire Classic BSA C10 Class B10:56
57Mark Francis Yorkshire ClassicMatchless G3LC 400Class B10:57
58Steve Higley Stratford Upon AvonMatchless 410Class B10:58
59Jon Griffin West Of England Triumph TRWClass A10:59
60Steve AllenDursley Mc &lccMatchlessClass A11:00
61Tony Bradley Leamington VictoryBsa Bantam Class C11:01
62Ken O'BrienOxford Ixion MccBSA C15PClass C11:02
63Wayne HuttonOxford IxionTigercub Class C11:03
64Simon Willmore Stafford Auto BSA C15Class C11:04
65Mark WillsThe Motorcycling ClubBSA C15Class C11:05
66Joe WillsThe Motorcycling ClubBSA C15Class C11:06
67Mark LucasStourbridgeBsa C 15Class C11:07
68Keith GardnerBewdleyBSA BantamClass C11:08
69Neil WalkerMacclesfield BSA BantamClass C11:09
70Alan HalfordLeamington Victory MCCTriumph CubClass C11:10
71Ossy ByersCastlesideDotClass C11:11
72Charles MillingtonStourbridgeCottonClass C11:12
73Harry Stanistreet Sutton Falcons Aerial Class C11:13
74Keith WellsKeith WellsBsa BantamClass C11:14
75Paul Cook Stafford Auto FRANCIS BARNETT Class C11:15
76Rob Goodwin Yorkshire Classic Francis Barnett Class C11:16
77Darren PhypersNorth East London MCC Is Triumph Twin 350Class C11:17
78Alan Brown Graves End EaglesTriumph Twin 400Class C11:18
79Andrew ScottYorkshire Classic MCCBSA BantamClass C11:19
80John SandersWye Valley A.C.James 250Class C11:20
81Mike GallagherYorkshire ClassicFrancis BarnettClass C11:21
82Rob GouldingROB GOULDINGBsa BantamClass F11:22
83Graham KnightMiddle-England CVC (M-ECVC)Fantic 200Class F11:23
84Gordon PuseyOxford IxionMontesa 348Class F11:24
85Malcolm PeberdyNormandy MCCBultacoClass F11:25
86Steve ChandlerStephen ChandlerHONDA TLR250Class F11:26
87Dave Brooker Double 5 KentYamaha 250Class F11:27
88Alex TaylorWaltham Chase MccFanticClass F11:28
89Alex MuirheadKingswood MCCYAMAHA TY250Class F11:29
90Nick BurtonLoughboroughFanticClass F11:30
91Gary ShieldLoughborough Bultaco 325Class F11:31
92Nick AnnettsGolden ValleyHonda 200Class F11:32
93Dan JoinsonMacclesfield Trial ClubYamaha TY125Class F11:33
94Gary FleckneyKenton & KingsburyBeamish SuzukiClass F11:34
95Barry RoadsYeo ValeYamaha 200Class F11:35
96Steve SellWaltham ChaseOssa 250Class F11:36
97Nathan PreeceZona1TRS One R 250Class H11:37
98Steve VennCHGBeta Alp 200Class H11:38
99Graham ArcherGraham ArcherBeta AlpClass H11:39
100Tim Lewis Stratford Upon Avon Beta XTrainerClass H11:40
101Sam WilsonCheltenham HomeGuardFantic 250 CasaClass H11:41
102Nigel CausleySomertonHonda CRF230FClass H11:42
103Martin Lillywhite Somerton MCC Sherco X Ride Class H11:43
104Peter CottrellYorkshire Classic BSA BantamClass H11:44
105Mark Davidson Oxford Ixion Fantic 200Class H11:45
106Mick WhitehouseTauntonMontesa 4 RideClass H11:46
107Russell SpriggLeamington VictoryBeta Alp 200Class H11:47
108Tim HomewoodLeamington Victory MCCMontessa Class H11:48
109Ian Breakwell Leamington Victory Yamaha Serow Class H11:49
110James YatesCotswold Enduro ClubKtm Excf 250Class H11:50